Ebben a bejegyzésben a vízszűrő szivattyúhoz való típusát járjuk körbe. Mivel egy medence zárt közegében igazán jól tudják érezni magukat a hívatlan vendégek, azaz a medence nedves közegében az algák, a baktériumok, a gombák és egyéb hasonló, igazán kellemetlen és olykor elég makacs és hosszan tartó tüneteket okozni képes anyagok, érdemes mindig nagy gondot fordítanod a tisztaságra.
Mind a medencén belül, de persze annak környezetében is. A víztisztítás egyik alapvető lépése a medencevíz szűrése, amellyel nagyon hatékonyan el lehet távolítani a kisebb-nagyobb szennyezőanyagokat, hogy azok ne kezdhessenek el bomlani és szaporodni. Szerencsére elég sok és jó minőségű vízszűrő szivattyúhoz juthatsz már hozzá a szakkereskedésekben.
Melyik vízszűrő szivattyúhoz melyik szűrőközeg?
Nálunk, a Medence Óriásnál nem gond megtalálnod a nálad rendszeresített vízszűrő szivattyúhoz a megfelelő szűrőközeget. A mi oldalainkon papír- vagy homokszűrővel működő vízforgató berendezéseket találhatsz.
A homokszűrős víztisztítás lényegében a természetes kavicságyakat utánozza. Sok folyó menti nagyváros ivóvíztisztításának első lépcsője is pont ezen az elven működik. Nagyon hatékony és egyben rendkívül gazdaságos megoldás ez a homokos közegen átvezetés a medencék esetében is. A vízből a 20-40 mikrométer nagyságú szennyeződéseket tudod ezzel a közeggel eltávolítani. Hetente egyszer át kell öblíteni magát a szűrőhomokot is, és nagyon hosszú ideig nem is kell lecserélned.
A papírszűrős modellek ára kedvezőbb és már a 10-15 mikrométeres szennyeződéseket is el tudják ezek a betétek kapni, így a vegyszerek mennyisége ezzel is jelentősen csökkenthető. Ellenben ez a szűrőközeg sokkal hamarabb elkoszolódik és a gyakori cserélés miatt elveszhet a kezdeti kedvezőbb költség előnye.
Ami a csövön kifér: kristálytiszta víz
De mit sem ér a legjobb szűrőközeg sem, ha nem jut el hozzá a medence teljes vízmennyisége napjában legalább két alkalommal. Nagy melegben pedig még többször is. Ennek biztosítására találták ki a vízforgató rendszert. Ez egy szivattyúból és csővezetékből álló egység, ami a medencéhez kapcsolódik és megmozgatja a teljes medencevíz mennyiségét. Ehhez kell hozzákapcsolni egy szűrőt, vagy a szűrőt a szivattyúhoz. Kinek melyik változat tetszik.
Persze a legjobb, hogy itt nálunk szűrővel egybeépített berendezéseket is vásárolhatsz, azaz homokszűrős és papírszűrős vízforgatókat. Plusz sóbontó készüléket homokszűrővel együtt, amellyel még a vegyszereket is kiválthatod. Mindegyik berendezés használatával elkaphatod tehát a nagyobb szennyeződéseket és friss, kezelt víz lesz az eredmény, azaz, ami a szűrő kimeneti nyílásán át visszajut a medencébe.
Persze azzal is segíthetsz, ha a nagyobb szennyeződéseket már a szűrőberendezés előtt levadászod a szkimmer nevű hasznos eszköz segítségével. Ez leginkább egy kis kosárkához vagy teaszűrőhöz hasonlatos, és a falevelek, kisebb-nagyobb rovarok, hulladékok könnyen fennakadnak benne. Magát a szűrőberendezést is óvja az eltömődéstől, így annak élettartama jelentősen megnövekszik.
A megfelelő berendezést válaszd
A medence szűrésén ne spórolj, a kiválasztáshoz a medence mérete és formája az alap. Keresd a medence márkájához kifejezetten ajánlott és azonos márkájú berendezést. Minél nagyobb a medence, annál nagyobb legyen a teljesítmény. Ha elmarad a tisztítás, nemcsak vizet kell majd cserélni, hanem a medencealkatrészek gyors károsodására is számíthatsz. Mi minden megkeresésnek örülünk, és a kérdéseidre szívesen válaszolunk elérhetőségeinken.