PE, KPE, LPE cső
Ha öntözéstechnikáról van szó, akkor biztosan szükséged lesz KPE és LPE csövekre! A kínálatunkban található csövek segítségével megoldható a kert öntözése és a medence feltöltése, leeresztése is. Ezek a csövek rendkívül időtállóak és strapabíróak, jól bírják a magas nyomást, az UV-sugárzást, elhelyezhetőek a föld alatt is, valamint nem rakódik le bennük a vízkő sem. Áruházunkban többféle hosszúságú és átmérőjű cső közül válogathatsz, hogy biztosan megleld azt a kivitelt, amire szükséged van! Ne hagyd szomjazni a növényeket és üresen kongani a medencét, hiszen itt a megoldás!
KPE és LPE csövek, az öntözéstechnika szakértői
Hazánkban egyre gyakoribbak a hosszan tartó aszályos időszakok, ezeket pedig a növények különösképpen megsínylik. Ha szeretnéd elkerülni, hogy kertedet kókadt virágok és kiszáradt fák alkossák, akkor rendszeresen figyelmet kell fordítanod a kert öntözésére.
Apró kertek és néhány virágágyás esetében ugyan elegendő lehet egy locsolókanna, azonban nagyobb területeken már indokolt lehet egy komplett öntözőrendszer kiépítése. Szerencsére ma már léteznek olyan automata megoldások is, mellyel a tulajdonosnak nem sok dolga van, ugyanis a rendszer elvégzi helyette a munkát.
A KPE és LPE csövek az egyik legfontosabb eszközök az öntözéstechnikában, hiszen rajtuk áramlik keresztül a víz. Először is tisztázzuk, hogy mi az LPE és KPE cső, valamint mi a különbség közöttük: az LPE lágy polietilént, a KPE pedig kemény polietilént jelent. Ebből már könnyedén kitalálható, hogy a legfőbb eltérés az anyagukban van. Az LPE cső sokkal lágyabb, könnyebb, kisebb sűrűségű anyagból készült, ezáltal hajlékonyabb is. A KPE cső pedig merevebb és keményebb, viszont nagyobb szakítószilárdsággal rendelkezik.
A KPE és LPE csöveket két tulajdonság alapján különböztetjük meg egymástól, ez pedig a hossz és az átmérő. Az áruházunkban forgalmazott csövek 50, 100, illetve 200 m hosszúságban kaphatóak, átmérő tekintetében pedig 16 mm, 25 mm, 32 mm, 40 mm variánsok közül válogathatsz.
Ha találkoztál már ½, ¾ vagy 5/4 megjelölésű KPE vagy LPE csővel is, akkor jó, ha tudod, hogy ezek ugyanúgy az átmérőt jelölik, csak milliméter helyett coll-ban megadva. Illetve még léteznek egészen nagy, 75 és 110 mm átmérőjű csövek is, amik akár 10 bar nyomást is kibírnak, míg ezzel szemben például egy 20 mm-es LPE cső körülbelül 3 bar nyomásig használható.
A KPE és LPE csövek tekintetében rengetegféle árfekvésű termék létezik a piacon. Nyilvánvalóan nem egyezik egy 32-es KPE cső ára és egy 75-ös KPE cső ára, illetve teljesen más összegekkel találkozhatsz a 110-es KPE cső árlistáját böngészve. A választás során azonban mindig az legyen az elsődleges szempont, hogy te milyen célra szeretnéd használni a rendszert.
Építsd meg a saját öntözőrendszered!
Ha azt szeretnéd, hogy kertedben mindig zöldelljen a fű és színesen pompázzanak a virágok, akkor a legjobb, ha a locsolást egy öntözőrendszerre bízod. A KPE és LPE csövek segítségével azonban nem lesz gond házilag megépíteni. A KPE és LPE cső idomok segítségével stabilan, szivárgásmentesen rögzítik egymáshoz a különböző csöveket, legyen szó akár könyökről, T-idomról, egyenes összekötőről vagy végzáróról. A megfelelő technikával a darabok azonban akár egymáshoz is hegeszthetőek.
Az ivóvíz csöveket használhatod akár ivóvíz vezetékként is, de ha mezőgazdasági célokra keresel csövet, nálunk azt is megtalálod. Az LPE csövekkel ráadásul a medencefűtés is megoldható.
Ha a csöveket már kiválasztottad, ideje körülnézned egyéb öntözéstechnikai termékeink között is, ahol találsz aknákat, érzékelőket, mágnesszelepeket, idomokat, szórófejeket, vezérlőket és egyéb olyan kiegészítőket, amikkel egy házi öntözőrendszer összeállítása nem lesz ördöngösség.